כלי תוכנה שהתאהבתי בו בתקופה האחרונה

אין עסק שמתנהל בלי גליונות נתונים היום – תנו לי לספר לכם שהיזמים הכי חזקים שאני מכיר מפרקים את העסק שלהם למבני נתונים, ולאוספים של מספרים, ואין שום החלטה שמתקבלת אצלם על סמך תחושת בטן. הכל נמדד, נכנס לתוך גיליון אקסל או גוגל שיטס מתאים, ונשלף ברגע שצריך לקבל החלטה.

כבודם של גוגל שיטס ואקסל במקומם, אבל היום אני רוצה להוסיף עוד כלי מדהים לארגז הכלים שלכם, שממש הולך ומשנה אצלי בעסק את איך אני שומר, ומנהל נתונים.

תכירו את AirTable.

איירטייבל הוא מסד נתונים אונלייני, שמחזיק נתונים במבנה טבלאי, מאוד דומה לאקסל, אבל עם שכבה עוצמתית של פונקציונליות עוטפת מעל הדאטה שאפשר לעשות איתה המון דברים שאקסל/גוגל שיטס פשוט לא מסוגלים.

מה שאתם רואים למטה הוא ממשק הניהול של תהליך גיוס עוזרים וירטואלים שהכנסנו לאיירטייבל – כל שורה היא מועמד, ובטבלה סה"כ 25 עמודות עם פרטי אינפורמציה נוספים על המועמד (רובן חבויות, מסיבות מובנות). בצד שמאל של הטבלה ניתן לראות את סוגים שונים של Views.

שהן בעצם דרכים שונות להתבונן על הנתונים באותה טבלה.

image

לדוגמא, את רשימת המועמדים מהטבלה למעלה בחרתי להציג כאוסף כרטיסים, עם תמונה. איירטייבל מייצר את התצוגה הזאת בעצמו, בקליק אחד.

image

על האינפורמציה בטבלה ניתן לבצע חיתוכים, פילטורים, ניתן לקבץ לפי סוגי מידע מסויימים, איירטייבל מאפשרת אפילו לבצע חישובים שונים על האינפורמציה בעמודות השונות, ולבצע פעולות על סמך תוצאה.

אם אתם קצת טכניים, אז לא תתפלאו לדעת שאפשר לחבר את המידע באינטגרציות לזאפייר ואינטגרומט, אפשר לקבל הודעות בסלאק על שינויים במידע, ואפשר לייצר משימות באסנה, בהתאם לתנאים מסויימים.

מה עוד תוכלו לעשות עם איירטייבל? – הנה כמה דברים שאנחנו עושים.

ניהול חלוקות מוצרים.

image

ניהול פרסום תוכן לרשתות חברתיות.

image

ולמעשה כמעט כל דבר שאתם מנהלים היום באקסל אפשר להעביר לאיירטייבל, לניהול מרוכז ועוצמתי. לתוכנה יש עוד המון שימושים – אני מבצע בה מעקב אחרי פרמטרים שונים בעסק, כמו מכירות, לקוחות קורסים וליוויים, בעיות פתוחות, פיתוח סיסטמים, ובעסקים האמזונים שלי ושל הלקוחות אנחנו מבצעים איתה ניהול מלאי, מעקב ספקים, מעקב מילות מפתח, ועוד.

הפיצ'ר הכי טוב הוא שאפשר לשתף גישה מוגבלת עם העוזר שלכם, ולבקש ממנו למלא את הטבלה ולתחזק את הנתונים עבורכם בהתאם לצורך בעסק.

אה, וכמובן שהיא חינמית ולא תצטרכו לשלם עליה הרבה מאוד זמן – אני עדיין משתמש בתוכנית החינמית, ולא רואה כרגע צורך לשדרג.

להרשמה בחינם לאיירטייבל

בינתיים ממליץ לכם להירשם לתוכנה, לשחק בה, להשתמש בתבניות החינמיות שמגיעות עם ההרשמה (יש עשרות), ולשדרג את העסק שלכם, ואם באמת עשיתם את זה ומצאתם לה שימוש שלא הזכרתי במייל, אשמח לשמוע.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן