הגדרתם כבר מבנה ארגוני?

אחד מהאלמנטים שעשה לי הכי הרבה סדר בראש בתחילת הדרך, כשנחשפתי לעולם הסיסטמיזציה, היה הגדרת מבנה ארגוני פשוט לעסק. מבנה ארגוני הוא פשוט צורת ארגון של העסק בצורת צוותים, מחלקות, ופונקציות.

בתרשים למטה אפשר לראות את אחת הצורות הכי פשוטות לארגן עסק במבנה ארגוני, וסביר להניח שאם אתם רק מתחילים, ככה צריך להראות הארגון שלכם גם.

 

בראש התרשים יושב ה- CEO, ומתחתיו 3 מחלקות – פיננסים, שיווק, ותפעול.

image

אז למה זה חשוב?

כשאתם אופרציה של בנאדם אחד מבנה ארגוני הוא פחות מהותי, אתם מבצעים את הכל בעצמכם ממילא. אבל כשהעסק צומח ואתם רוצים להתחיל להכניס ידיים עובדות, אתם חייבים להתחיל לפרק את העסק לפונקציות ולחשוב מה אתם רוצים להעביר קודם, פשוט מטעמים של ניהול משאבים נכון.

נאמר ואתם בעלי סוכנות קטנה לקידום אתרים, ואתם מבצעים באופן שוטף שיווק (לדוגמא פוסטים בפייסבוק), ועבודות לקוח. העבודה נערמת ואתם רוצים להעביר חלקים ממנה לעובד. צורה אחת לעשות את זה היא פשוט לגייס מישהו שיעשה את כל מה שאתם עושים, ויקח חלק מהעבודה. הצורה השניה היא לפרק את העסק לפונקציות ותפקידים, ולגייס מישהו (לדוגמא), רק לשיווק בפייסבוק.

תרשים ארגוני עושה לכם סדר בראש, ויוצר תמונה בהירה לאנשים שאתם מגייסים לעסק. בנוסף, התרשים הארגוני יקבע את צורת הוויקי שלכם, את ארגון התיקיות בדרייב, את ארגון תוכנת ניהול המשימות, וכל נכס אחר בעסק

התרשים שלי, לדוגמא, לא נראה שונה באופן מהותי.

image

אבי, העוזרת הפיליפינית שלי אחראית על מחלקת תפעול, ואני אחראי על שיווק, ופיננסים. תחת האחריות של מחלקת תפעול נמצאים המוצרים שאנחנו מספקים, וכמובן פאנל גיוס וכל נגזרותיו.

אם אין לכם היום תרשים ארגוני, אני ממליץ שתאמצו את שלי, ותתרגלו לעבוד איתו ולפיו. יעשה לכם המון סדר בראש, ויקל עליכם לצמוח.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן