תפתחו תודעת שפע, תתרגלו לעבוד עם שותפים

מי מכם מכיר את תיאורית מאייר-בריגס?

מי מכם יודע מה סוג האישיות שלו?

קודם כל, אם אתם לא יודעים במה מדובר, תוכלו לבדוק מה מבנה האישיות שלכם בלינק הבא. זה מרתק, ואם אתם פוגשים בתיאוריה בפעם הראשונה תלמדו הרבה דברים על עצמכם.

אני, לדוגמא, INTJ.

האות הראשונה היא עבור Introvert.

כלומר, מבנה אישיות מופנם. בעלי מבנה אישיות כאלה הם לאו דווקא אנשים בעלי בעיה חברתית, ביישנים או שקטים, אלא פשוט שאחרי פעילות חברתית, דרוש לנו זמן שקט כדי להיטען. מאוד מתאים למה שאני יודע על עצמי ב- 41 השנים האחרונות.

בהתאם לכך במשך תקופה ארוכה חשבתי שאונליין הוא עסק בודד. יזם מאחורי מחשב, בונה מנגנונים, ובמשך תקופה ארוכה בלי לדעת קיצצתי לעצמי את הכנפיים ופגעתי קשה בצמיחה שלי. כל החיים מזהירים אותנו משותפים, שזה יותר גרוע מחתונה, ושאם בחרתם שותף לא נכון זה יכול להחריב לכם את החיים, ואני מבין מאיפה זה מגיע.

במשך תקופה ארוכה נתתי למיינדסט הזה להכתיב את ההתנהלות שלי, ושמרתי את מה שאני יודע לעצמי, לא פתחתי את עצמי לעולם, והתקדמתי בעסק מאוד מאוד לאט. איפשהו בשנתיים האחרונות המיינדסט שלי השתנה, ואיפשהו באמצע 2020 פתחתי את השערים והזמנתי את כל מי שרוצה להיכנס. התחלתי לחפש שותפויות בכל מקום.

מפחיד?… לא חושב.

נתחיל מזה שאתם לא חייבים לפתוח חשבון בנק וחברה משותפת עם כל מי שהוא שותף בביזנס שלכם מהשניה הראשונה. יש שותפויות בכלמיני רמות, ויש רמות ביניים. אתם יכולים לבנות מוצר משותף, יכולים לנהל קבוצת פייסבוק יחד, יכולים להתחלק בחשבון אפילייט, יכולים לעלות ללייבים יחד. חלק מהשותפויות כוללות מרכיב כספי ישיר, וחלק לא. אני אישית מאמין ששותפויות צומחות אורגני, וכשאני בודק אם אני רוצה לעבוד עם מישהו, אני משתדל להתחיל עם דברים קטנים, ולראות איך אנחנו עובדים יחד.

נמשיך מזה שגם אם אתם שותפים בביזנס כלשהו, זה ממש לא חכם שכל הביצים שלכם יהיו רק בסל הזה. תשמרו על העסק המרכזי שלכם, ו/או על ערוצי הכנסה נוספים, על מנת לשמור על העצמאות שלכם.

סוג האנשים שאתם רוצים למשוך, הם אנשים בעלי תודעת שפע. אני מקפיד שבכל התנהלות שמצריכה אמון (כמו שותפות מכל סוג), אחזיק לידי רק אנשים שאני מתרשם שמחפשים לתת בלי לבדוק מה יוצא להם בתמורה, וגם אני כזה. כשאני עולה לשיחה עם לקוח, חבר, שותף פוטנציאלי, וכל אדם למעשה, אני קודם כל מחפש מה יש לי לתת. זה תמיד חוזר.

בתקופה האחרונה אני מפתח שותפויות מכל סוג – חלקן מערבות מרכיב כספי, חלקן סביב פיתוחים של סיסטמים, חלקן סובבות תוכן וסיוע הדדי לעסקים של כל הצדדים – ולמעשה, כל קשר שאני יכול ליצור ומקדם את האינטרסים של כל הצדדים. הדברים הכי טובים שקרו לי, התקופה שבה העסק שלי נבנה הכי מהר, הלקוחות הכי טובים, הסיסטמים הכי טובים, המשאבים הכי חזקים, כל אלו הגיעו אליי מאנשים שיצרתי איתם קשר של שותפות מסוג כלשהו. לא מקורסים, לא מיוטיובים, לא מספרים, ולא משום משאב אחר.

אם הייתי חוזר אחורה 5 שנים ליום שבו עשיתי את הצעד הראשון ביזמות, הדבר המשמעותי ביותר שהייתי משנה הוא זה. הייתי יוצר שותפויות מוקדם ככל שניתן, ובונה את הנטוורק שלי מהרגע הראשון.

אגב, אם לקחתם את שאלות מאייר-בריגס, אשמח לשמוע מה יצא לכם… כתבו לי.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן