מבוא להיסטוריה עולמית של יובל נוח הררי

בעל עסק צריך להכיר היסטוריה עולמית?

כל החיים שלי הייתי איש טכני, אם אני זוכר נכון, 2 הציונים הנמוכים שלי בבגרויות היו היסטוריה וספרות, 80 ו- 79, בהתאמה.

היסטוריה מבחינתי התקשרה תמיד לכלמיני מלחמות, ועליות, ואירועים שלא הרגשתי שיש לי קשר כלשהו אליהם, או שיש להם השפעה על החיים שלי. כל זה השתנה ב- 2011 כשאיכשהו התגלגלה לידיים שלי ההרצאה הראשונה של היסטוריה עולמית מאת יובל נוח הררי, מחבר קיצור תולדות האנושות.

image

הייתי אז עובד חברת הייטק, נוסע כל יום בגיפ דייהטסו טריוס 2007 שלי מהבית בעוספיא (כן, הכפר הדרוזי), לעבודה ביקנעם – 35 דקות לכל כיוון, ובנסיעה הזאת במקום להאזין למוסיקה הקשבתי להרצאות של יובל, אחת אחרי השניה ברצף.

מדובר ב- 26 הרצאות, שעה וחצי כל הרצאה, או סה"כ 39 שעות, והאזנתי להן ברצף כמו שעושים בינג' על סדרה בנטפליקס. וכשסיימתי, האזנתי שוב. סה"כ 80 שעות, או שבועיים "עבודה".

המילה היחידה שאני יכול לתאר את ההרצאות האלו היא Mind blowing.

יובל מרצה מחונן, ובצורה הדרגתית ובסגנון בהיר כקריסטל הוא שוטח את התפתחות המין האנושי בראייה של 3 מהפכות – המהפכה הלשונית לפני כ- 70 אלף שנה, המהפכה החקלאית לפני כ- 10000 שנה, והמהפכה התעשייתית לפני כ- 200 שנה. לאלו צריך להוסיף את המהפכה העכשווית – מהפכת המידע שכולנו חווים בין אם אנחנו רוצים להיות חלק ממנה או לא.

האזנה להרצאות האלו נתנה לי בסיס איתן להבין למה אנחנו חושבים ומתנהגים כמו שאנחנו חושבים ומתנהגים, ותנו לי לספר לכם שהמשנה שלו עדיין הולכת איתי ומשפיעה על איך אני תופס כל תחום בעסק – פיתוח מוצר, שירות לקוחות, נטוורקינג, ניהול עובדים, וכל דבר אחר. הכל בסופו של דבר זה אנשים, וכולנו הגענו מאותו מקום.

בונוס 1: אם אהבתם את הסדרה הראשונה, אז יש עוד סדרת הרצאות המשך שיצאה ב- 2013, הנה ההרצאה הראשונה.

בונוס 2: את ההרצאות שלו אפשר למצוא בספוטיפיי אם יותר נוח לכם. אשאיר לכם לחפש לבד.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן