ההרגל הכי חשוב שלי כיזם

בוודאי שמעתם כבר איפשהו שלכל יזם יש את שגרת הבוקר שלו. הדברים שהוא עושה מיד כשהוא קם בבוקר, ונותנים את האות לשאר היום. לא יודע אם לכל יזם יש באמת שגרת בוקר, אבל יודע שלי יש אחת כזאת.

אבל בטיפ הזה אני לא רוצה לכתוב על שגרת הבוקר שלי, אלא על הרגל אחד שאימצתי ב- 25 לספטמבר 2015, ביום שנחתתי בארץ אחרי מסע של שנה בדרום אמריקה, ושנשאר איתי עד היום. ההרגל הזה הוא ההרגל החשוב ביותר שאימצתי, והוא אחראי במידה רבה להתפתחות שלי בשנים מאז.

הדבר הראשון שאני עושה כל בוקר כשאני מתיישב על המחשב הוא לכתוב 750 מילים – לפעמים קצת יותר, לפעמים פחות, אבל זה הממוצע. זה לוקח לי בערך 15 דקות, וככה אני מתחיל כל יום.

הרעיון הוא לכתוב על כל דבר שעולה על רוחכם, בלי סינונים.

אני משתמש בממשק המינימליסטי של האתר 750Words.com.

כיוון שאני כבר באמת לא זוכר איך מחזיקים עט אני כותב לרוב על אירועי היום שעבר בלי הנחיה מיוחדת למילים. פשוט כותב את מה שעולה על רוחי, ואם משהו באמת מציק לי, הוא יצוף מעצמו. כמו למשל: סיטואציה שלא פעלתי בה כשורה, טעות עסקית שעשיתי, אדם או לקוח שפגעתי בו, או פגע בי, ועוד.

אני לא מקפיד על סדר, דיקדוק תקין, שגיאות כתיב, אני גם לעולם לא חוזר לקרוא את הטקסט הזה או לעשות בו כל שימוש אחר. החשיבות היא בעצם הכתיבה, וזה מ- 2 סיבות עיקריות.

קודם כל, עצם הכתיבה מציפה מחשבות ורגשות מהתת מודע למודע, מביאה אותן לפוקוס שלך, עוזרת לך להגיע להבנה, ולפתרון שלהן. והאפקט הרבה יותר חזק כשאתה עוסק במטענים שמכבידים עליך.

לראות את הדברים כתובים על הדף מייצר כל כך הרבה רגעי !Eureka, רגעים בהם פתאום מובנת לך ההרגשה האמיתית שלך לגבי נושא כלשהו, וכעת אתה יכול לקבל החלטה מושכלת ונכונה יותר לגביו

והסיבה השניה, היא שחרור העומס הרגשי שרובץ עליך. המחשבות האלה שמתרוצצות לך בראש כמו להקה של קופים, זוללות את הפוקוס היקר שלך, ומפריעים לך להתרכז במטלות של יום חדש.

אז למה זה ההרגל הכי חשוב שרכשתי כיזם?

פשוט — הכתיבה היא השוטר של שאר ההרגלים שלי.

דוגמא: החלטתי שאני לא עובד יותר עם ווצאפ פתוח, אבל פיקששתי, ומצאתי את עצמי מבזבז שעה על שיחות בטלות. בתת מודע ארגיש מאוד לא בסדר, ביום למחרת זה יצוף בכתיבה, ולא ייעלם עד שהבעיה תיפתר.

דוגמא נוספת: קיבלתי הודעה זועמת מלקוח, כתבתי ללקוח על מנת לפייס אותו, וקיבלתי בחזרה מייל נוטף ארס. בא לי לענות לו מיד, אבל ברור לי שאני טעון רגשית וזה רק יסלים את המצב. את מה שיש לי לומר אני אשפוך לדף במקום, אתן לו לקלוט את המטען הרגשי שלי, ולמנוע ממני לעשות שגיאות שאח"כ יעלו לי ביוקר.

היום, 5 שנים אחרי אני עדיין פותח כל בוקר עם סשן כתיבה של 15 דקות, ואני ממליץ גם לכם לעשות ניסיון.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן