איך לצרוך ספר באנגלית כל שבועיים

היום אני רוצה לספר לכם איך אני טורף ספר כל שבועיים.

הנה רשימה של ספרים ששינו לי את החיים בשנתיים האחרונות (בסדר חשיבות יורד)

  • 7 Habits of Highly Effective People
  • The 4 hours Work Week
  • Influence
  • Work the System
  • The Power of Habit

עכשיו, אני תמיד קורא באנגלית. אני מאמין שבתרגום לעברית הולך לאיבוד חלק גדול מכוונת המשורר — המתרגם הוא פשוט מתרגם, הוא לא מומחה לנושא, הוא פשוט מכיר את שפת המקור, ושפת היעד.

יש לזה דאונסייד – נתחיל מזה שלקרוא באנגלית מתיש הרבה יותר. האנגלית שלי מעולה, ויכולות השפה שלי מחודדות לאחר שנים של קריאה וכתיבה, ועדיין עברית באה לי יותר בקלות.

מעבר לזה, קריאה היא ההרגל הראשון שנפגע בתקופות לחוצות, וככה מוצאים את עצמנו פתאום אחרי 3 חודשים שלא פתחנו ספר. מבין את זה, קרה גם לי.

אז יש לי פתרון עבורכם, וקוראים לו Audible.com.

אודיבל הוא שירות ספרי אודיו של אמזון, המקביל לאמזון קינדל הטקסטואלי. אני שמעתי על השירות הזה לפני כמה שנים, והחלטתי לנסות. הספר הראשון שבחרתי היה Influence של רוברטו צ'יאלדיני, שהמלצתי עליו באחד הטיפים האחרים.

Influence: The Psychology of Persuasion

image

והנה התובנות.

את הספר הפנומנלי של צ'אלדיני שמרחתי על פני 3 חודשים, סיימתי בהאזנה תוך פחות משבועיים.

בניגוד לקריאה שמצריכה את כל כולך בתוך הספר, אני האזנתי תוך כדי כל משימה שגרתית שלא תובעת את תשומת הלב שלי — הליכת בוקר, ריצה, בישול, נקיון, נהיגה.

תחילה קניתי עותק לא נכון (יש שם כמה וואריאציות). האזנתי לו במשך כמה ימים עד שנמאס לי שאין סנכרון עם מה שאני מכיר בטקסט, והתלוננתי לתמיכה, ונתנו לי ריפאנד מיידי.

כלל חשוב מאוד ביזמות הוא שעדיפה עבודה טובה שמתבצעת היום, מאשר עבודה מושלמת בעוד שבוע. הסתיימה שנה, והקשבת ל- 20 ספרים באפקטיביות של 70%, או ל- 2 באפקטיביות של 90%, נחשו מה יקדם אתכם יותר.

שיתפתי את הטיפ בעבר וקיבלתי כמה פידבקים חזקים מיזמים שסיפרו לי שהוא שינה להם את החיים. היה שווה לשתף שוב.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן