תתרגלו לחיות באי סדר

הטיפ הבא הוא סופר חשוב, אבל קל לעשות לו דיס-קרדיט ולשכוח ממנו.

אני עובד עם יזמי אמזון על סיסטמיזציה של מנגנונים אצלם בעסק, ובד"כ אני מדגים נושאים מסויימים פשוט ע"י הצצה אל מאחורי הקלעים אצלי בעסק. איך מפרקים תהליך מסויים בוויקי, איך נראים התזמונים בתוכנת ניהול מסימות, איך שומרים אינפורמציה בצורה מסודרת בגליונות אקסל

כשתהליך מתפרק מול עיניים של יזם לאלמנטים המרכיבים אותו ומתחבר מחדש למערכת אחת אלגנטית שפותרת את הבעיה, זה מופע מרתק, והרבה פעמים אני מקבל מחמאות על כמה שאני מסודר בצורה יוצאת דופן, וכאן טמונות 2 בעיות.

הראשונה היא שכשאני מדגים תהליך מסויים מול לקוחות, חשוב לי שכל הפרטים ישוייפו לשלמות, על מנת שהקונספט יעבור. קל לעשות הכללה ולחשוב שכל העסק, עד אחרוני התהליכים מתנהל בצורה כזאת, אבל האמת היא שבעסק שלי, כמו בכל עסק שהוא (ממש בכולם), יש המון כאוס, וצריך פשוט לחיות איתו.

הבעיה השניה נגזרת מהבעיה הראשונה – כשיזם מרגיש שיש לי יכולות על ארגוניות כלשהן, אז ההנחה הסמויה שבד"כ משתרשת אצלו היא שלו "אין את מה שדרוש כדי לגרום לזה לקרות", ומכאן נורא קל לנטוש את המיינדסט הסיסטמטי, לוותר על כל הסיפור, ולחזור לעבוד באי סדר כמו עד היום.

המציאות האונליינית משתנה כל יום, ואין שום עסק שאתם מכירים, לא משנה כמה הוא נראה לכם מוצלח, שלא סוחב איתו כאוס בתחומים מסויימים. מנגנונים חצי אפויים, תהליכים שנמצאים לפעמים רק בראש של העובדים, אינפורמציה מפוזרת.

באונליין היום מנצח מי שמזהה הזדמנויות מוקדם יותר, ומגיע לשוק מהר יותר, והתפיסה הזאת לא מסתדרת עם שיוף לשלמות של כל הסיסטמים בעסק שלכם. לכן, החוכמה היא לא לתת לכאוס לעצור אתכם.

תפיסה נכונה יותר היא לעצור כל רבעון, לזהות את המנגנון שאופטימיזציה שלו תדחף את העסק רחוק יותר, ולהשקיע את הזמן בו כרגע. האחרים ימתינו.

בעסק שלי זיהיתי שאחד המנגנונים שמניבים הכי הרבה תפוקה ליחידת השקעה שלי הוא העבודה שלי בקבוצות המאסטרמיינד, עם יזמים שחותרים כמוני לאותה מטרה, ולכן אני משקיע המון זמן ומאמץ בסנכרון של עבודה משותפת, בפיקוח מלמעלה, בהפצה של סיסטמים חדשים, בהנעה לפעולה, בשמירה על מוטיבציה גבוהה. מדובר במנגנון לכל דבר עם עקרונות פסיכולוגים ותהליכי עבודה בצוות שנגזרים מהם.

רוצים סיסטם בעסק?… תבחרו מנגנון אחד ויחיד שאתם מבצעים בצורה טובה ושהשקעה בו תניב החזר משמעותי לזמן/כסף שלכם ותעבירו אותו לוויקי ולתוכנת ניהול המשימות. אל תפחדו מקצת כאוס בתחומים האחרים, אל תחשבו שעסקים אחרים יותר טובים (כולל שלי), ובעיקר – אל תתנו לזה לעצור אתכם.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן