למה אתם חייבים ללמוד לתכנן מנגנונים בעסק

אם אתם בעל עסק שרוצה לצמוח תצטרכו מהר מאוד לתכנן ולבנות תהליכים שיהיו ייחודיים לעסק שלכם, ושלא קיימים בשום עסק אחד. אני אוהב לומר שסיסטם בעסק הוא כמו טביעת אצבע, אין שני עסקים עם סיסטם זהה, גם אם העסקים בתחום דומה, בנישה דומה, מוכרים מוצרים דומים, או אפילו זהים. אסביר למה אני מתכוון.

ניקח 2 מוכרים באמזון – שניהם מוכרים בנישת מטבח, שניהם מוכרים בארצות הברית, שניהם מוכרים סט כלי מטבח זהה מבמבוק, לשניהם דף מוצר דומה, לשניהם כמות דומה של ביקורות.

image

 

לכאורה מדובר ב- 2 עסקים זהים – האם זה אומר ששני המוכרים יכולים לחלוק Company Wiki זהה? תוכנת ניהול משימות במבנה זהה? תהליכים זהים לחלוטין?

התשובה היא כמובן שלא – לא משנה כמה העסקים דומים, תמיד יהיו שינויים קטנים שישפיעו על מבנה העסק.

לדוגמא, יכול להיות שהראשון בעל חברה רשומה בארה"ב, והשני בהונג קונג.

יכול להיות שהראשון, במקרה, ממש טוב בשיווק ביוטיוב, וזה משפיע על אופן הפעילות שלו.

יכול להיות שהסלר השני מתישהו במהלך הפעילות שלו יצר קשר עם ספק נוסף, והוא רוצה לבצע השוואת מחירים לפני כל שילוח.

אני יכול לחשוב על עוד אינספור תרחישים דומים. מדובר באפקט הפרפר – כל שינוי קטן בנתוני העסק, הפעילות, הסלר, הקהל, הספקים, השוק, וכל דבר אחר, משפיע על התהליכים בעסק, ולכן גם אם סלר מס' 1 קיבל העתק מושלם של הסיסטם של סלר מס' 2, יבוא מהר מאוד הרגע שהוא יצטרך להתאים את הסיסטם שקיבל לעסק שלו. למעשה הוא יצטרך לעשות את זה כבר ברגע הראשון.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן