Master the Basics

מכירים את הציטוט למטה?

image

אני לא פוחד מהאדם שהתאמן על 10000 בעיטות פעם אחת, אבל אני כן פוחד מזה שהתאמן על בעיטה אחת 10000 פעמים.

יש סיבה שאני מקדיש טיפ לציטוט הזה כאן, ברשימה שעוסקת באוטונומציה.

אנחנו חיים בעידן "הדבר הנוצץ הבא", ובמיוחד ב- 5 שנים האחרונות, כשהכל עבר לאונליין. תחשבו על זה רגע, לא משנה באיזה עסק אתם נמצאים, כמה הכל עבר התמקצעות בשנים האחרונות – אוטומציות, צ'אט בוטים, אינפלואנסרים, נכסים דיגיטלים, וכלמיני תחומים נוספים שנדמה שצריך לשלוט בהם כדי לעשות כסף אונליין.

לא אומר שאין בזה ניצוץ של אמת – האונליין עובר התמקצעות, ומי שרוצה להישאר במשחק חייב להתקדם עם העולם הזה – אבל בתוך המערבולת הזאת של דברים נוצצים, קל לשכוח את הדברים החשובים באמת.

לא משנה באיזה תחום אתם או מה אתם מוכרים, יש בעסק שלכם סה"כ 3 תהליכים מרכזיים –

  • תהליך שיווק (תנועה) – איך לקוחות שומעים עליכם.
  • תהליך מכירה (המרה) – איך לקוחות משתכנעים לבחור בכם.
  • תהליך אספקת שירות/מוצר (דליברי) – איך אתם נותנים ערך ללקוח משלם.

עכשיו, אם המוצר שלכם לא מוכר מסיבה מסויימת, נורא קל לתלות את זה ב- 2 הראשונים – 'אם יהיה לי אתר יפה יקנו ממני', או 'אני חייב צ'אטבוט' כדי לסגור לקוחות, או 'חייב אוטומצית לידים שנרשמים לוובינר'.

אני רואה את זה המון באמזון – סלרים שמחפשים מישהו שיעשה להם פיפיסי, שבטוחים שאם יהיה להם טיק טוק זה יציל להם את המוצר, שחושבים שאם יקנו עוד 100 ביקורות זה ירים אותם לדפים הראשונים, ושוב… זה לא לחלוטין לא נכון, אבל כאן הם מפספסים את הדבר הכי חשוב, והוא המוצר.

הקהל באונליין התבגר ויודע לזהות מוצרים טובים. טריקים שיווקיים כבר לא כל כך עובדים, ואם הם עובדים זה לזמן קצר. לעומת זאת, מוצר טוב מוכר מפה לאוזן, כמעט בלי פרסום. ואם אתם חושבים שאני משתף איתכם מנטרות לעוסות שקראתי איפשהו, אני רוצה לספר לכם שמדובר על לקחים מאוד מאוד אישיים שלי.

בשלוש שנים האחרונות ניסיתי למדל ולתמחר שירותי אאוטסורסינג וגיוס עוזרים כמעט בכל מודל אפשרי, ו- 99% מהם כשלו. הקהל הצביע ברגליים, ולמרות שקל להתאהב במוצר ולהאשים את הקהל שהוא לא בוגר, שהוא לא מבין את הערך במה שאתה מוכר, שהלקוחות עקשנים, קשים, וכו', האמת היא שכשלקוח לא קונה ממך אתה מקבל ממנו בחזרה אינפורמציה. הלקוח אומר לך – המוצר הזה לא נותן לי מספיק ערך.

בשנה וחצי האחרונות התחלתי לתקשר צמוד יותר עם הקהל, ופשוט לשאול אותם שוב ושוב ושוב מה הם צריכים. מהתשובות ניסיתי לזקק בעיות שאני יכול לפתור, שהן בתחום המומחיות שלי, וכשחשבתי שיש לי פתרון, בניתי סביבו מודל מוצר, ויצאתי לתהליך מכירה שוב – פוסט בפייסבוק, רשימת תפוצה, וובינר, פניה אישית ללקוחות שאולי יתעניינו…

לפעמים פרסמתי פוסט (בלי שהיה לי מוצר בקנה), לבדוק אם יש עניין בשירות מסויים. לפעמים עליתי לוובינר עם מוצר שהיה קניבליזציה של מוצרים/שירותים אחרים שלי. ניסיתי לשלב מודלים משולבים – קורסים + מתן שירות עם באלאנס מסויים בין הצדדים.

קבעתי לעצמי כלל, שאני מנסה 1000 הצעות שונות (או בהתאם לציטוט 10000 הצעות…), וממשיך לחפש עד שאני רואה תגובה בכיוון הנכון.

דאגתי שכל מי שסביבי ידע שמחמאות זה סבבה וזה, אבל אני באמת רוצה ביקורת, וכמה שיותר אמיתית,… וכשמישהו העביר עלי ביקורת שנראית לי הזויה, תלושה, ולא מהעולם הזה, דווקא אותה רשמתי איפשהו כדי לחשוב עליה בשקט.

לכל אורך התהליך אימצתי משפט שאני משתמש בו כמעט עם כל אדם שאני פוגש, בכל סיטואציה, עסקית או לא –

איך אני יכול לעזור לך?

ולאט לאט המוצרים שלי התפקסו בכיוון הנכון, גם עם שיווק מאוד בסיסי – פוסטים בפייסבוק, רשימת תפוצה, ולייבים מדי פעם. לא אתר פאנסי, לא צ'אטבוטים, לא טיקטוקים, לא אינסטגרמים. למרות שבהחלט אפשרי שיהיו בעתיד. היום יש לנו יותר פניות משאנחנו יודעים להתמודד איתן – כולם רוצים אוטומציות, אוטונומציות, וכולם רוצים אאוטסורסינג של תהליכי מפתח בעסק, בזול.

לפני שאתם מחפשים דברים נוצצים, תשלטו בתהליכים הבסיסיים.

Master the basics

תתקשרו עם הלקוחות שלכם, תשאלו 10000 פעם מה הם צריכים, ונסו לחזור עם פתרון לזה. ואם לא קונים מכם, תשאלו למה בלי להתבייש. ואת הבנאדם שנתן לכם ביקורת אמיתית, תאהבו בכל ליבכם, ואז תחזרו לשולחן השרטוטים, שפרו את המוצר, וחזרו שוב לשוק לבדוק אם הפעם יש תגובה.

אם המוצר מעולה, תהליכי שיווק ומכירה הופכים למאוד מאוד קלים. תזכרו את זה.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן