צריך להחתים פיליפיני על חוזה העסקה?

כן ולא.

אתחיל מלמה לא צריך.

בתור התחלה, זה לא באמת מרתיע אף אחד. העוזר שלכם נמצא ביבשת אחרת, במחשב מרוחק, והוא יודע את זה. אם הוא ירצה לגרום איזשהו נזק, "למכור את המידע שלכם" למתחרים, או כל דבר אחר, לא רק שלא תוכלו לעצור אותו, אלא שרוב הסיכויים שלא תדעו שזה קרה.

אגיד לכם מעבר לזה, תרחישים כאלה קורים בטעות הרבה פעמים, כשהעובד נמצא בשיתוף מסך עם מעסיק אחר (נניח), ובטעות פותח טאב עם אינפורמציה שלכם, פעמים רבות אפילו לא מודע שזה קרה. זה קורה, ובעולם של היום אין דרך למנוע את זה.

הלאה, גם אם העובד גרם לאיזשהו נזק, אין לכם באמת דרך לאכוף את החוזה. מישהו ברצינות חושב לטוס לפיליפינים, מדינה עם בירוקרטיה מסועפת לשמצה, ולהגיש תביעה? וגם אם הגשתם וזכיתם, מאיזה כסף בדיוק הוא ישלם לכם.

הדרך הכי טובה שאני מכיר לשמור על האינטרסים של העסק שלכם היא לבנות מערכת יחסים בריאה עם העובד, לחבר אותו לחזון, לשמור על הכבוד שלו בכל עת, וגם אם מאיזושהי סיבה נפרדו דרככם, תעשו את זה תמיד בצורה טובה.

ועוד נקודה למחשבה – קודם כל, המידע שלכם שווה הרבה פחות ממה שאתם חושבים ומעניין את המתחרים שלכם במידה מוגבלת ביותר. בסופו של דבר ההבדל היום בין עסק מצליח לבין עסק כושל, הוא הביצוע ולא האינפורמציה או הרעיונות. אז אלא אם נתתם לפיליפיני שלכם גישה לא מוגבלת לחשבונות הבנק שלכם (לא חכם), קשה לי לראות אותו גורם לנזק שאי אפשר לתקן במהירות.

וחבר'ה, אל תפחדו. ב- 4 שנים שאני בתחום לא שמעתי ולו על מקרה אחד של פיליפיני שגרם לנזק בכוונה למעסיק שלו. מוכן להתערב שגם אתם לא

והחלק השני של הטיפ הזה – למה כן כדאי להחתים.

כן כדאי להחתים על חוזה כדי לתת לעובד מסגרת ממוסמכת לתחילת עבודה. זה עושה סדר ותחושה מקצועית.

רוצים דוגמא לחוזה כזה?

בבקשה, מוזמנים להוריד בלחיצה כאן.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן