מה קורה כשלעובד פיליפיני נגמר הדלק?

פיטרתי לא מזמן את אחד הפיליפינים שלנו. מישהו שעבד איתי צמוד תקופה ארוכה, והיה חלק בלתי נפרד מהצמיחה של העסק שלי. תנו לי לספר לכם שזאת אף פעם לא סיטואציה פשוטה.

הבחור קירטע במשך תקופה ארוכה, ב- 3-6 חודשים האחרונים היתה ירידה בביצועים, והתחלתי להרגיש את זה. זה גרם לי לאי נוחות הולכת וגדלה במשך הרבה זמן, טעויות קטנות שמצטברות בעשייה, נסיונות מהצד שלי להוריד לחץ, לנסות לתת "רק" מטלות מסוג ספציפי ולא מסוג אחר, ובכל זאת הדרדרות זוחלת בביצועים למטה, עד שבאיזשהו שלב לא יכלתי להתעלם מהמציאות, והוצאתי אותו לחופשה עד שנברר את המצב.

קודם כל, אם אתם שואלים את עצמכם למה נתתי לדברים להימשך כל כך הרבה, אז התשובה שלי אליכם היא – איזור נוחות. הוא היה מעורב בהרבה דברים, ואתה בד"כ לא מפטר מיד עובד טוב אלא מנסה לשנות הרבה דברים כדי לגרום לזה לעבוד. זאת לא טעות בתפיסה, תמיד כדאי לתת עוד צ'אנסים ולנסות לתקן דברים אצלכם, אבל באופן כללי רצוי לעצור סיטואציה כזאת הרבה יותר מוקדם.

זוכרים מה שכתבתי באחד מהמיילים הקודמים? עובדים מתחלקים לסוג א', ב' וג' כשסוג א' הוא הטוב ביותר, וסוג ג' הוא הגרוע ביותר.

עובד סוג ג' לא יהרוג לכם את הארגון. הוא יפוטר מהר מאוד. עובד סוג ב' יגרור את הארגון שלכם למטה במשך חודשים ושנים, ואם לא תעלו על זה במהירות, יגרור אתכם למטה יחד איתו. עובדים סוג ב' שיודעים "לעשות קולות" של עובדים, אבל בפועל לא עושים את העבודה שלהם, הם המסוכנים ביותר. תלמדו לזהות אותם ותיזהרו מהם.

הנה כמה טיפים שיש לי לתת לכם בנושא.

קודם כל, תיזהרו מלהתמכר לאיזור נוחות של עובד טוב. אם מישהו מתחיל ממש טוב זה בד"כ משליך על איך שתופסים אותו לאורך כל הדרך. כשהוא מתחיל לחרבש, זוכרים לו את ההתחלה. צריך להיזהר מזה ולבחון תמיד את הביצועים של העובד באופן אובייקטיבי.

דבר שני, אם האינטואיציה שלכם אומרת שמשהו לא טוב, אתם צודקים. עובד טוב משחררים לו עבודה וסומכים עליו. אבל אם כל פעם שאתם בודקים את הפרטים יש בעיות קטנות, זה אומר שיש בעיה גדולה.

איך אפשר לזהות? פשוט מאוד – קודם כל בקשו ממנו להתקין Hubstaff על המחשב ולהפעיל תמיד במהלך העבודה. התוכנה מצלמת מסך ובודקת תזוזות עכבר. זה צריך להיות מותקן מהיום הראשון לעבודה, לא רק כשיש בעיות. אם אתם מרגישים שמשהו לא עובד, דבר ראשון מתחברים לממשק הניהול שלכם, ובודקים מה העובד עשה במהלך המשמרת, ואם עבד כמו שדיווח.

אם אתם עדיין לא תופסים פיקשוש, צריך להיכנס לפרטים של העבודה, ולחפש טעויות קטנות. לרוב כשעובד לא עובד, אז הציפוי של פני השטח נראה טוב, אבל אם קצת חופרים לעומק מתחילות להצטבר עדויות לעבודה רשלנית

זיהיתם שעובד לא מבצע את העבודה שלו – איך מטפלים בסיטואציה כזאת? את זה תקבלו ממני במאמר הבא.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן