שווה למדוד פרמטרים גם בחיים האישיים שלכם

הטיפ של אתמול היה קצת ארוך, אבל מקווה שמעניין. מדידת פרמטרים,… להסתכל על העסק במספרים, רוצה להגיד לכם שעבורי זה שווה ערך ל"לראות את המטריקס". ככה באמת צריך לנהל עסק, ואני מודה שזאת יציאה מסויימת מאיזור נוחות, אבל זה המפתח האמיתי לעסק אוטונומי, ולהנות מהעשייה. ברגע שמתרגלים לצורת ההסתכלות הזאת, לבנות עסק הופך להיות עבודת הרכבה יצירתית בדומה למה שעשינו בשיעורי מלאכה בבית ספר יסודי.

ההשראה לטיפ של אתמול לא באה דווקא מהעסק שלי, אלא מהחיים. בשנה האחרונה אני מודד פרמטרים בחיים שלי באופן יומיומי. אני מודד כל מה שאני רוצה לשפר – תזונה, פעילות גופנית, שינה. את המדידות אני מזין פעם ביום לגיליון אקסל, ועצם פעולת המדידה לבדה נותנת לי תחושה לגבי מה קורה איתי בחיים. ראו למטה.

 

image

 

נראה לכם טרחני? מבין אתכם. אבל רוצה שתדעו שפעולת המדידה לוקחת לי בערך 60 שניות פעם ביום. בבוקר, דבר ראשון כשאני קם, אני ממלא את הטבלה ליום הנוכחי, ומבצע תיקונים ליום שלפני כן.

60 שניות ביום זה הרבה זמן? שכל אחד יחליט עבור עצמו.

קודם כל מה אני מודד? – אמרנו כבר. כל דבר שאני חושב שאני לא מבצע מספיק טוב, ורוצה לשפר. לדוגמא אני מודד שעות שינה ואיכות שינה, כי השינה שלי לא רציפה הרבה פעמים, ואני רוצה לדעת מה קורה כדי לשפר אם אפשר. אם מישהו מרגיש שהשינה שלו פיקס, הוא מרוצה מרמות אנרגיה, ואין לו מה לשפר, אז לא רואה סיבה שיכניס את הפרמטרים האלו לטבלה שלו.

אנחנו מודדים רק מה שמסייע לנו לקבל החלטות טובות יותר, זוכרים?

מה עוד אני מודד? אני מודד הרגשה אישית, לדוגמא. אני קורא לזה – Happy – אני נותן ציון מ- 1 עד 5 כל יום.

חשוב לי להבין איך אני מרגיש, כי אם אני מסתובב עם הרגשה מחורבנת, אולי זה סמפטום למשהו עמוק יותר. אולי יש לי בעיה בעסק, ביחסים עם משפחה או חברים, אולי פחד או דאגה בריאותית. עצם פעולת המדידה מאפשרת לי קודם כל להיות מודע, וגם לראות תבניות לאורך זמן, לדוגמא שבוע שלם שהרגשתי לא טוב, ושווה לעצור ולשאול את עצמי מה קורה.

הנה כמה המלצות נוספות – אם אתם חושבים להתחיל למדוד פרמטרים באופן דומה, תתחילו עם המינימום המוחלט, אפילו 2-3 פרמטרים מספיק, בתחומים שאתם רוצים לשפר (פעילות גופנית, תזונה, וכו'). בנוסף, אני לא חושב שאתם צריכים להיות דקדקנים בפרטים. אם שכחתם למדוד יום מסויים פשוט תשלימו למיטב זכרונכם. אם אתם לא בטוחים, בצעו הערכה ותתקדמו הלאה. המספר הבודד בד"כ לא משנה. אתם מחפשים את התמונה הגדולה, לא להתעכב על פרטים קטנים (60 שניות ביום, זוכרים?). לבסוף, בראש כל עמודה יש לי משבצת שנקראת SOP.

שם אני רושם מה אני עושה אם פרמטר חורג ממה שנחשב טוב עבורי. לדוגמא, אם איכות השינה שלי לא טובה אז מה אפשר לעשות כדי לשפר אותה.

תוכלו לקחת את הטיפ הזה לאן שתרצו, או לא לאמץ בכלל. מקווה שהיה לכם שימושי ומעניין.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן