טיפ קטן שיקל עליכם מאוד לגייס עובדים

אחד הדברים שתשימו לב אליהם מיד כשאתם מפרסמים לראשונה מודעה באתר דרושים, כמו לדוגמא OnlineJobs, היא שמרגע שהמודעה עלתה לאוויר אתם מוצפים בהודעות שכל אחת מהן היא מגילת אסתר.

זאת לדוגמא הודעה טיפוסית שקיבלתי על מודעת גיוס עוזר לסושיאל מדיה

 

image

 

מה קורה פה בעצם?

פשוט. המועמדים שלכם לא קוראים את המודעה שלכם. הם סורקים אותה במהירות, ומגישים הודעת קופי-פייסט לכם כמו לעוד כמה עשרות כמוכם. וזה לא צריך להפתיע או להרגיז אתכם. בדיוק כמו שאתם לא "עובדים בלגייס" ורוצים לסיים עם זה כמה שיותר מהר, ככה גם המועמדים הטובים שלכם לא חיים באתר, קוראים מודעות.

הבעיה היא שלקרוא את המודעות האלה גוזל המון זמן, מתיש, ומייאש. אחרי 2-3 מגילות כאלה לא מתחשק להמשיך, וככה אולי אנחנו מפספסים מועמדים טובים. במיוחד בעייתי הוא שמרבית המועמדים לא באמת מתאימים, וככה שרפתם אולי 2 דקות על קריאת מגילה של מועמד אחד, תכפילו ב- 50 מועמדים (מספר טיפוסי), והבנתם לאן אנחנו מגיעים.

הנה טיפ קטן שיסייע לכם לחתוך את הרעש, ולקבל מה שאתם רוצים מיד. כמו שהמועמד שלכם שלח הודעת קופי פייסט, ככה תשלחו לו גם אתם. תתעלמו לחלוטין ממה שכתב (אתם יכולים לסרוק במהירות, 5-10 שניות לכל היותר), ותשלחו לו הודעה שבודקת את ה- 2-3 דברים המשמעותיים ביותר עבורכם.

אני לדוגמא שולח את ההודעה הזאת:

 

image

 

 

לפני הכל אני רוצה לוודא שהמועמד עבד כעוזר וירטואלי מהבית בעבר. למה? – כי זה נותן לי ביטחון שיש לו מה שדרוש להחזיק מעמד במשרה כזאת. עובדי משרד, ועובדי חברות מיקור חוץ, זה לא אותו דבר. גם אם מדובר באותה משרה בדיוק.

אם מישהו לא עונה, או עונה שלא עבד מהבית כ- VA, אני לא מאפשר לו להגיש מועמדות, וחסכתי לעצמי 2-3 דקות קריאה מיותרת.

בנקודה הזאת, אגב, אם התשובה חיובית והחלטתי שיש סיבה להמשיך תהליך, אני לרוב אשאל שאלה מקצועית כלשהי, להבין אם הבנאדם שמולי מתאים לתפקיד, אם יש לו הכישורים הדרושים, וכו'. אם התשובה מצאה חן בעיני, אז ורק אז אני שולח אותו להגיש מועמדות בטופס חיצוני, וממשיכים את התהליך.

מרגישים שאתם מוכנים לעשות ניסיון גיוס ראשון? פתחו חשבון חינמי, פרסמו מודעה, ושדרגו לפרימיום כשאתם מוכנים להתחיל לתקשר עם מועמדים.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן