למה לזרוק אחריות למנגנון מורכב על עובד זול לא עובד

כולם רוצים עסק אוטונומי. כולם רוצים למצוא עובד שיקח אחריות על פיפיסי, על ניהול מלאי, על שירות לקוחות, ו(כמעט) כולם רוצים לעשות את זה בלי שום מעורבות מצידם. מצד בעל העסק.

הנה הזדמנות לנפץ מיתוס עצום שאני עדיין נתקל בו על בסיס יומיומי.

פיליפיני שיפטור אתכם מהצורך להבין איך עושים ניהול מלאי – לא קיים.

פיליפיני שיפטור אתכם מהצורך להבין איך עושים פיפיסי בעסק – לא קיים.

פיליפיני שיפטור אתכם מהצורך להבין איך מפתחים מוצר כמו שצריך – לא קיים.

הבנתם את הכיוון…

אם תפרסמו מודעה ותחפשו עובדים מהסוג למעלה, שמצהירים שיפטרו אתכם מהתחומים הללו בעסק, סביר להניח שתתקלו ב- 2 סוגים – סקאמרים, ומועמדים שבאמת ובתמים מאמינים שיכולים לעשות את זה עבורכם רק כי עברו קורס כלשהו.

תבינו, לוחות הדרושים מוצפים במועמדים ששילמו כמה מאות דולרים על קורס אמזון (לדוגמא), ומשוכנעים לחלוטין שהם יודעים לנהל לכם פרסום. ואפשר להאשים אותם? הרי כשאנחנו סיימנו קורס אמזון היינו מוכנים לכבוש את העולם.

בואו נבין רגע למה פיליפיני ב- 5$ שינהל לנו פרסום לא קיים.

דמיינו ש"זכיתם בלוטו" ומצאתם עובד כזה. הוא לוקח שליטה על מודעות הפרסום שלכם באמזון, לומד את ההתפתחויות החדשות, מתעדכן בתנאי השירות, עובד במרץ להבין את האסטרטגיה שלכם, להבין את השוק, את המוצר, את הקהל, לייצר מודעות ולהכניס לכם מכירות. אתם נשענים אחורה בכיסא וסופרים את הכסף.

אתם כמובן שותקים שחלילה לא יגנבו לכם אותו, אבל השוק לא עובד ככה. הפיליפיני הנמרץ שלכם מדבר עם חברים, מדבר עם מעסיקים נוספים ומקבל הצעה של 15$ לשעה. אתם לא מתכוונים לוותר עליו, משווים את השכר, בולעים את הצפרדע, וממשיכים איתו.

חושבים שזה נגמר?… תחשבו שוב. הבחור מקבל תיאבון, והולך ואוסף הצעות נוספות, ולמעשה בנקודה הזאת הוא כבר מחזיק אתכם בביצים. הוא לא צריך אתכם, אתם צריכים אותו.

עד מתי התהליך ממשיך? – עד שהשכר שלו משתווה למה שמשלמים לסוכנות ניהול פיפיסי מקצועית, ואז כבר לא שווה לשלם לפרילנסר בודד, אלא לקחת סוכנות שתתחזק לנו את הפיפיסי, וזה כמובן כבר סיפור אחר

יש לכם סה"כ 3 אופציות לתפעל מנגנון מורכב בעסק:

  1. לתפעל אותו בעצמכם.
  2. לתפעל עם עובדים לא מקצועיים (3$-5$ לשעה), והסיסטם שלכם.
  3. להעביר אותו במלואו לסוכנות שתיקח לכם (ככה"נ) פיקס פרייס.

איך בונים מנגנון מורכב? זה בטיפ הבא.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן