איך אני מוודא שהעובד שלי לא עובד אצל מישהו אחר?

אתה לא. אין לך שום דרך.

אני מקבל את השאלה הזאת ממעסיק או מעסיקה חדשים שמתבאסים שהם משקיעים גיוס והכשרה בעובד, והוא עובד אצל מעסיקים נוספים. לכאורה לגיטימי, עד שמבינים שהציפיה היא שהוא יעבוד אצלם כ- 1-2 שעות ביום, וישב יתר הזמן בבית.

הפיליפינים היא מדינת עולם שלישי במלוא מובן המילה. השכר הממוצע של עובד יום "פשוט" הוא כ- 200$-300$. עובד וירטואלי שמשתכר כ- 400$ למשרה מלאה מרוויח יותר טוב מהחברים שלו, אבל המצב שלו לא משמעותית יותר טוב. המדינה ענייה, מי שלא מצליח להשתכר נאלץ להסתדר עם מה שיש, והרבה מהעובדים שלכם חיים ממשכורת למשכורת. מה שאומר שברגע ששילמתם להם שכר חודש הם כבר משכו אותו. לפעמים הם לוקחים הלוואות לצרכים שונים עוד לפני שהמשכורת נכנסה, ולמעשה הכסף הזה כבר מגוייס לצרכים שונים לפני ששולם.

בסיטואציה הזאת ברור שאין שום דרך שתוכלו לחייב עובד וירטואלי לא לעבוד בעבודות נוספות בזמן הפנוי שלו אם אתם לא מעסיקים אותו או אותה משרה מלאה (8 שעות ביום, 5 ימים בשבוע). זאת גזרה שהציבור לא יכול לעמוד בה, וגם אם העובד שלכם יגיד לכם שהוא עובד רק אצלכם בפועל הוא יוכל למצוא לו עוד מעסיקים, ואין שום דבר שתוכלו לעשות בנידון. ככה"נ לא תדעו על כך אפילו.

אבל, מעסיקים נוספים זה נורא כל כך?

אם אתם באמת צריכים עובד לשעתיים ביום, מה הבעיה שיעבוד במשרה נוספת? כך לפחות תדעו שהמצב שלו יציב, שהוא מחוייב למעסיק נוסף, שלא יקום ויעזוב אתכם יום אחד לטובת מישהו שמציע משרה מלאה, וכך תישארו קרחים מכאן ומכאן.

ותחשבו על זה ככה – אם יש לעובד שלכם עוד מעסיק, יש לו עוד מישהו שמשקיע בו, שנותן לו קורסים, הכשרות, וכו'. הוא צובר עוד ניסיון וכישורים ולא על חשבונכם – תפתחו תודעת שפע, מעסיקים נוספים לעובד הם רווח שלכם. עוד מישהו שחולק יחד איתכם בנטל.

רוצים להופיע בפרוייקט אוטונומציה? – אם יש לכם טיפ ממש טוב שהייתם רוצים שאוסיף לרצף אתם מוזמנים לשלוח לי מייל חזרה עם הטיפ, למי לתת קרדיט, ולינק לאתר או לשירות שלכם. לא מבטיח כמובן, אבל במידה והטיפ באמת טוב הוא יעלה

להצטרפות לפרוייקט אוטונומציה וקבלת הטיפים ישירות למייל לחצו כאן

שאלות? דברו איתי
דילוג לתוכן